Auto złom Chorzów, Bytom, Zabrze

Złomowanie samochodów czynne 24h/7 dni.
Telefon 666 556 789
Po samochód przyjeżdżamy lawetą, wszystkie dokumenty wypełniamy u klienta.
Teren Złomowania samochodu Chorzów, Zabrze, Bytom i okolice.

Zakup nowego samochodu zawsze wiąże się z wielkimi emocjami. W końcu nie co dzień wydaje się tak dużą sumę pieniędzy. No może niektórych na to stać ale dla większości ludzi jest to poważny zakup wymagający odpowiedniego przygotowania i przede wszystkim przemyślenia ofert. O zakupie auta można by niemalże pisać książki. Na co zwracać uwagę a na co szczególnie uważać. Mało kto jednak mówi o tym jak pozbyć się starego auta. Często zdarza się że nasz dotychczasowy pojazd jest już mocno wysłużony i niestety nie jesteśmy w stanie sprzedać go. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę iż stary, wyeksploatowany samochód to bardzo duże zagrożenie dla środowiska naturalnego. Jego części składowe takie jak metale, akumulatory, opony a także płyny eksploatacyjne czyli płyn chłodniczy, płyn hamulcowy czy też olej niosą wielkie zagrożenie dla otoczenia. Nie dziwi zatem fakt iż przerób takich odpadów i firmy zajmujące się tym tworzą jedną z najbardziej rozwijających się gałęzi przemysłu. Tak więc co należy zrobić i jakie kroki podjąć aby pozbyć się starego auta z rejonów Chorzowa, Bytomia czy Zabrza? Przede wszystkim należy samochód poddać procesowi recyklingu. To upoważnia nas do wyrejestrowania samochodu i zwalnia nas z obowiązku opłacania składki OC. Jeżeli do końca obowiązywania opłaconej składki pozostał jeszcze jakiś czas możemy ubiegać się u ubezpieczyciela o zwrot tejże części składki. Recykling polega na odzyskaniu części i podzespołów, które mogą nadawać się do dalszej eksploatacji. Proces ten obejmuje również pozyskanie podzespołów, surowców, które po przetworzeniu będą mogły znaleźć powtórnie zastosowanie. Jednakże w ustawie z dnia 20 stycznia 2005 roku wyraźnie zapisane jest że jedynym legalnym sposobem na wyrejestrowanie samochodu jest oddanie go do kasacji a nie jak wydaje się większości z nas po prostu oddanie na złom. Jeżeli samochód jest jeszcze sprawny istnieje możliwość odkupienia oraz remontu, ale to już wykonujemy w naszym serwisie.

auto złom bytom, auto złom Zabrze


Tylko wyspecjalizowane firmy posiadające odpowiednie uprawnienia, takie jak nasza firma, mogą zajmować się recyklingiem pojazdów. Powinny one posiadać stosowne zaświadczenie wydawane przez wojewodę. Listę takich placówek można znaleźć w każdym Urzędzie Wojewódzkim. Warto również kilka słów poświęcić kosztom jakie mogą być związane z recyklingiem samochodu. Ważne jest że, o ile oddawane do kasacji auto będzie kompletne, nie poniesiemy żadnych kosztów z tym związanych. Co prawda żadne przepisy nie zmuszają nas do dostarczenia auta w stanie kompletnym do punktu kasacji. Aczkolwiek jeżeli wcześniej zechcemy sprzedać jakieś jego części, które są sprawne i mogą znaleźć zastosowanie w innym samochodzie, to za kasację pozostałej części samochodu będziemy musieli niestety zapłacić. Często zdarza się że właściciel sprzedaje dla przykładu silnik czy tez choćby fotele samochodowe. To dosyć wygodne gdyż w ten sposób możemy uzyskać dodatkowe pieniądze. Musimy się jednak liczyć z faktem iż prawdopodobnie część tych zarobionych pieniędzy będziemy musieli wydać w punkcie kasacji. Może się również zdarzyć że wszystko to co zarobiliśmy będziemy zmuszeni wydać a co gorsza jeszcze trochę dołożyć. Posiłkując się wyżej wymienioną ustawą warto przytoczyć że firma zajmująca się demontażem samochodów ma prawo pobrać opłatę za wykonaną usługę kasacji pojazdu jeżeli samochód jest niekompletny lub też masa pojazdu jest niższa niż 90% masy wpisanej w dowodzie rejestracyjnym. Obliczenie kwoty pobrania polega na pomnożeniu liczby „brakujących” kilogramów przez ustaloną przez daną firmę stawkę za jeden kilogram. Warto zauważyć że wartość stawki za jeden kilogram może sięgnąć nawet 10 zł. A jak właściwie przebiega taki odbiór pojazdu i przekazanie go do kasacji? W punkcie zajmującym się kasacją pojazdu w pierwszej kolejności zostanie sprawdzony zostanie numer pojazdu – VIN.

W dalszej kolejności samochód zostanie zważony i na tej podstawie zostanie obliczona ewentualna opłata za kasację o której wcześniej pisaliśmy. Po odebraniu pojazdu zostanie unieważniony dowód rejestracyjny pojazdu oraz karta pojazdu. Odbywa się to przez odcięcie przez pracownika dolnego rogu strony tytułowej dokumentu. Unieważnione zostaną również tablice rejestracyjne pojazdu tak aby nie mogły być powtórnie użyte. Tablice zostaną przedziurawione w trzech miejscach otworami o średnicy 1 cm. Wszystkie wymienione powyżej procedury kończą się wydaniem odpowiedniego zaświadczenia o przyjęciu samochodu do kasacji. I z tablicami właśnie oraz dokumentem poświadczającym przyjęcie pojazdu do punktu kasacji możemy udać się do wydziału komunikacji w celu wyrejestrowania pojazdu. To tylko kilka podstawowych informacji dotyczących brzydko mówiąc „pozbywania się” starego pojazdu. Pokazują one dobitnie że jest do dosyć skomplikowany proces wymagający zaangażowania ze strony właściciela pojazdu. Z dokumentem oraz unieważnionymi tablicami rejestracyjnymi możemy już zgłosić się do wydziału komunikacji, aby wyrejestrować pojazd.

Samochody, które odbieramy z rejonów Zabrza, Bytomia ora Chorzowa trafiające na złomowisko w zależności od ich stanu technicznego i wizualnego są przeznaczone do rozebrania na części, które są w stanie dobrym, sprawnym i zdatnym do dalszego użytku, a co za tym idzie odsprzedaży. Dopiero gdy samochód zostanie kompletnie rozebrany na najdrobniejsze elementy to co nie nadaje się do ponownego wykorzystania przeznaczane jest do recyklingu według określonych metod. Często rozbierając kilka samochodów tego samego modelu i marki bez trudu moglibyśmy złożyć jeden samochód w doskonałym stanie, mimo wszystko rzadko się praktykuje tego rodzaju prace z uwagi na ich nieopłacalność. Rozebranie samochodu kosztuje mnóstwo pracy rak ludzkich, podobnie jak ich montaż w innym samochodzie, za który finalnie nie ma możliwości żądania ceny nader wyższej od rynkowej wartości pojazdu, która w przypadku samochodów tak zwanych wiekowych oscyluje w okolicach kilku do kilkunastu tysięcy. Tymczasem zysk ze sprzedanych części zamiennych jest o wiele wyższy w detalu na pojedynczych elementach niż kwota za samochód w całości. Dlatego, że jesteśmy słowni i zawsze staramy się dotrzymać naszych terminów posiadamy masę stałych klientów z miast Zabrze, Chorzów oraz Bytom w których złomujemy samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe po które przyjeżdżamy zawsze odpowiednią lawetą.

złomowanie samochodu Zabrze, auto złom Bytom
Auto złom Będzin, Czeladź, Sosnowiec
Auto złom Chorzów, Bytom, Zabrze